Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Wspomnienie

W dzień taki jak dziś, nie sposób nie pomyśleć o tych, z którymi spędziliśmy dużą część naszego życia,  a których  już z nami nie ma. Z wieloma takimi osobami pracowaliśmy lub poznaliśmy się w pracy.

Przez wszystkie ministerstwa, które mieściły się przy ul. Wspólnej 2/4, przewinęło się tysiące ludzi. Dzisiaj najważniejsi są ci, którzy zostawili w ministerstwie swój wysiłek, zaangażowanie, czasem serce, ale nie dane im dalej jest pracować dla dobra Polski. Niby wszyscy wiemy, że życie nie trwa wiecznie, ale każda klepsydra na drzwiach przy Wspólnej boli tak samo. Każdy z tych, którzy odeszli, był naszym współpracownikiem, kolegą, czasem przyjacielem.

Wobec śmierci wszyscy jesteśmy równi – ministrowie, dyrektorzy, specjaliści, referendarze. I choć nie sposób wymienić każdego z nazwiska, wszyscy mogą liczyć dzisiaj na naszą pamięć. 

W naszym resorcie wciąż żywa jest pamięć o Minister Grażynie Gęsickiej, choć nie ma Jej z nami już ponad 8 lat. 10 kwietnia 2018 roku, podczas uroczystości upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej, minister Kwieciński mówił, że „dobry duch Grażyny Gęsickiej krąży po tym budynku, krąży po tych salach i pozytywnie wpływa na to, co nam udaje się robić”.. I nie chodzi tylko o to, że w gmachu ministerstwa jest sala imienia Grażyny Gęsickiej z Jej portretem.  Ci, którzy znali Panią Minister i mieli okazję z Nią współpracować wiedzą, że była przede wszystkim tytanem pracy i inspiracją dla naszych urzędników. Bez wątpienia możemy nazwać Minister Gęsicką  „matką polskiej polityki regionalnej i polityki rozwoju”.

Dzisiaj, w Dzień Zaduszny, nasze myśli są ze wszystkimi bliskimi, którzy odeszli. Wielu nich są to nasi byli koledzy, koleżanki, przyjaciele i przyjaciółki. Niektórzy z nas modlą się za nich, inni po prostu ciepło wspominają. Wszystkim nam bardzo Was brakuje.