Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Jerzy Kwieciński bierze w nich udział

Minister Kwieciński odwiedził Muzeum Chopina w Warszawie, Laboratorium Badań Napędów Lotniczych w Zielonce i Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach. Wszystkie inwestycje łączy to, że powstały lub rozwinęły działalność dzięki funduszom UE. 

Od piątku 11 maja do niedzieli 13 maja w całej Polsce na uczestników Dni Otwartych Funduszy Europejskich czeka 600 wydarzeń, w których można wziąć udział i miejsc, które można odwiedzić. To czas, gdy przedsiębiorcy, instytuty badawcze, muzea i inne podmioty, które skorzystały z funduszy europejskich, otwierają  drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym.

"Dni otwarte uświadamiają nam jak wiele zmieniło się w naszym otoczeniu dzięki funduszom europejskim i jak wiele możemy jeszcze osiągnąć. Wszystkie trzy miejsca, które dzisiaj odwiedziłem, są jakby z innej bajki. Bo co wspólnego mają Fryderyk Chopin, silniki w samolotach i operacje ucha? Jest jednak wspólny mianownik - fundusze europejskie, które, jak pokazują powyższe inwestycje, działają w różnych obszarach naszego życia"– komentuje minister Kwieciński
"Przed nami nowe wyzwania związane z nowym budżetem UE po 2020 r. Jaki on będzie? Negocjujemy by był hojny dla Polski i pomógł naszemu krajowi zrównać się poziomem rozwoju z bogatszymi krajami zachodniej Europy. Jak? Oczywiście poprzez inwestycje– dodał Kwieciński.

Więcej o Dniach Otwartych Funduszy Europejskich (np. wyszukiwarka atrakcji) na stronie wydarzenia i na stronach Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju

Minister Jerzy Kwieciński w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach

Minister Jerzy Kwieciński z kuratorem Kurator Muzeum Fryderyka Chopina Maciejem Janickim

Minister Jerzy Kwieciński z Robertem Borochem, dyrektorem Laboratorium Badań Napędów Lotniczych w Zielonce