Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Pierwsze rodziny zamieszkały na osiedlu Mieszkanie Plus w Jarocinie

W Siedleminie w gminie Jarocin zostało otwarte pierwsze w Polsce osiedle wybudowane w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus". Nowe mieszkania są zlokalizowane w pobliżu szkoły, przedszkola i obiektów sportowo-rekreacyjnych, a teren wokół budynków jest estetycznie zagospodarowany: z zielenią, parkingami, drogami wewnętrznymi i oświetleniem. 28 kwietnia 2018 r. podczas uroczystości klucze do mieszkań odebrały dwie rodziny: jedna - od lat mieszka w Polsce, druga, właśnie do kraju wraca.

Jarocin był jednym z pierwszych w Polsce samorządów, który już w grudniu 2016 roku rozpoczął prace budowlane w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus". W ślad za tym na terenie gminy, w trzech lokalizacjach, powstaje 366 mieszkań. Wszystkie mieszkania oddane zostaną do użytku jeszcze w tym roku. W Jarocinie na ul. Leszczyce wykańczane są 42 mieszkania, na ul. Siedlemińskiej praktycznie gotowych jest 120 mieszkań, a kolejne 108 jest w budowie. W Siedleminie, nieopodal Jarocina, właśnie oddano do użytku 96 lokali.

Wszystkie rodziny, które biorą udział w projekcie otrzymują bądź wkrótce otrzymają mieszkania 2-3 pokojowe, o powierzchni 36 m2 lub 55 m2 wykończone pod klucz: ze stolarką okienną, panelami podłogowymi, częściowo wyposażoną kuchnią, pomalowanymi ścianami. Łazienka wyposażona jest w pełną armaturę. Każde mieszkanie jest wyposażone w indywidualne ogrzewanie gazowe. Stawka czynszu zależna będzie od lokalizacji mieszkania i będzie wynosiła od 11 zł do 12 zł/m2.

W Siedleminie będzie to 385 zł za mniejsze mieszkanie i 605 zł na mieszkanie o większym metrażu. Dzięki współpracy BGK Nieruchomości i Gminy Jarocin udało się te mieszkania wybudować w cenie: 2,5 tys. zł za m2 lokalu wykończonego "pod klucz".