Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Kadry polskiego biznesu kształcą się w szkołach wyższych

Minister Jerzy Kwieciński uczestniczył w inauguracji nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i w Akademii Leona Koźmińskiego. Podkreślał, że współpraca nauki i biznesu daje Polsce rozwój, a intensyfikacja tej współpracy jest możliwa dzięki Konstytucji dla Nauki i będzie impulsem, który przeniesie nas do grona liderów.

"Polska zaczyna być postrzegana jako europejski tygrys, bo rozwijamy się średnio dwa razy szybciej niż UE. Mamy jedno z najniższych w Europie bezrobocie – takie jak w Niemczech, a przed nami są tylko Czesi. Potrafimy się rozwijać i jednocześnie dbać o społeczeństwo. Chcemy nie tylko podtrzymać rozwój, ale także znaleźć się w gronie liderów. Znaleźliśmy się w gronie państw rozwiniętych" – mówił J. Kwieciński.

minister Jerzy Kwieciński podczas inauguracji roku akademickiego UKSW

Podczas spotkania ze społecznością akademicką UKSW podkreślał wagę współpracy międzynarodowej uczelni ze środowiskami polonijnymi. Mówił, że to ważne, żeby ta współprac była dalej intensywnie rozwijana. Wspomniał także, że dla Polski w negocjacjach nowego budżetu UE jest ważne zwiększenie środków na program Erasmus, który wspiera wymianę studentów oraz współpracę na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

Inauguracja roku akademickiego w Akademii Leona Koźmińskiego jest połączona z 25-leciem uczelni. Minister podkreślił, że ta uczelnia przygotowuje praktyków, którzy budują sukces polskiego biznesu.

"Polska już dziś słynie z bardzo dobrych naukowców - o czym świadczą wyniki międzynarodowych konkursów. Wiedza może być naszym strategicznym zasobem. Rozwój Polski w oparciu o wiedzę jest koniecznym warunkiem przesunięcia się polskiej gospodarki w stronę bardziej dochodowych rodzajów działalności i produkcji o wyższej wartości dodanej" – mówił J. Kwieciński.

 minister Jerzy Kwieciński podczas inauguracji roku akademickiego w Akademii Leona Koźmińskiego