Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Grono sygnatariuszy Partnerstwa na rzecz dostępności powiększa się

3 lipca br. kolejne podmioty podpisały dokument Partnerstwa na rzecz dostępności, podkreślając tym samym swoje zaangażowanie w realizację założeń Programu Dostępność Plus. Do grona sygnatariuszy dołączyło 12 nowych podmiotów. Łącznie jest ich już 58.

"Deklaracja stanowi zobowiązanie współpracy na rzecz realizacji  Programu Dostępność Plus. Sygnatariusze będą kierować się ideą dostępności i równego traktowania oraz wspólnie dążyć do wyrównania szans wszystkich obywateli i dostępu do otoczenia fizycznego, społecznego, kulturalnego, rekreacji, wypoczynku, sportu, opieki zdrowotnej, edukacji, pracy, transportu, informacji i środków komunikacji"  – podkreślił uczestniczący w wydarzeniu wiceminister inwestycji i rozwoju Paweł Chorąży. 

Kolejni sygnatariusze Partnerstwa
Fot. B.Kosiński/MIiR

Uroczyste przystąpienie pierwszych podmiotów i podpisanie dokumentu przez Premiera Mateusza Morawieckiego oraz przedstawicieli rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, instytucji publicznych i mediów odbyło się 23 kwietnia br. podczas konferencji inaugurującej Program Dostępność Plus. 

Lista sygnatariuszy Partnerstwa na rzecz dostępności jest otwarta. Zachęcamy wszystkie zainteresowane podmioty do współpracy  i podpisania dokumentu.

"Przestrzeń publiczną – i tę fizyczną, i tę wirtualną – możemy kształtować tak, by jednakowo swobodnie mogli korzystać z niej wszyscy. Jeśli tak jak my uważasz, że każdy ma prawo do samodzielności – podpisz partnerstwo "  – powiedział wiceminister Chorąży.

Zgłoszenia chęci podpisania Partnerstwa na rzecz dostępności można wysyłać na adres dostepnosc.plus@miir.gov.pl wraz z informacją o osobie upoważnionej do reprezentowania Twojej organizacji.