Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Blisko 200 kobiet biznesu z całej Polski uczestniczyło w konferencji „Przedsiębiorcze kobiety”

"Cieszę się, że w wielu wymiarach życia publicznego, społecznego i gospodarczego mamy coraz więcej kobiet. Patronka tej sali - minister Grażyna Gęsicka - niech czuwa nad tym procesem - powiedział premier Mateusz Morawiecki, otwierając konferencję „Przedsiębiorcze kobiety."

Impreza odbyła się w siedzibie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Do Warszawy przyjechało blisko 200 kobiet z całej Polski. To osoby, które odniosły sukces, pracując w biznesie i administracji.

Minister Jerzy Kwieciński mówi do dziennikarzy i kobiet biznesu

"Połowa kierownictwa i 60 proc. kadry dyrektorskiej w naszym resorcie, to kobiety. Mając te dane i patrząc na wypełnioną salę, nie mam wątpliwości, że administracja i przedsiębiorczość są kobietami – dodał minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński."
"Musimy się pięknie różnić i mądrze współpracować. A my kobiety dalej będziemy przebijać te szklane sufity, które są jeszcze nad nami - zapewniła wiceminister inwestycji i rozwoju oraz pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw Andżelika Możdżanowska, inicjatorka całego przedsięwzięcia."

W pierwszym panelu dyskusyjnym „Kobieca miara sukcesu” kobiety, zajmujące na co dzień wysokie stanowiska w różnych branżach, opowiadały o swoich doświadczeniach zawodowych, w tym także o współpracy z mężczyznami. 

Wiceminister Andżelika Możdżanowska rozmawia z mediami

W drugim panelu „Kobieca wyprawa na podbój świata”, kobiety które z sukcesem założyły własny biznes przy wsparciu funduszy europejskich, podzieliły się swoimi doświadczeniami. Natomiast mowę motywacyjną dla kobiet biznesu wygłosiła dziennikarka i działaczka społeczna Olga Kozierowska.

Zgodnie z raportem „Polski biznes silny kobietami”, opartym na badaniu International Business Report przeprowadzonym w 2018 roku przez Grant Thornton, kobiety stanowią 34 proc. wśród ogółu senior menedżerów w polskich dużych i średnich przedsiębiorstwach - czyli wyższej kadry kierowniczej. Średnia dla UE wyniosła jedynie 27 proc., a dla świata 24 proc. Najlepiej w Europie wypadły dwa kraje bałtyckie - Litwa i Estonia (36 proc.), a ex aequo z nami uplasowały się Włochy (34 proc.). Badanie przeprowadziła firma Millward Brown na zlecenie Grant Thornton International wśród 10 tys. właścicieli i menedżerów średnich i dużych firm w 33 krajach. W Polsce ankieta objęła 200 firm.