Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Mosty dla regionów

 

Mosty_

Głównym celem rządowego programu Mosty dla regionów jest uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe. W programie Mosty dla regionów przeprawy mogą powstawać w ciągach dróg zarządzanych przez samorządy, tj. na drogach gminnych, powiatowych czy wojewódzkich.

Uroczysta inauguracja programu odbyła się 22 maja w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w obecności premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministrów Jerzego Kwiecińskiego i Andrzeja Adamczyka. Oficjalny podpis pod uchwałą rządu  ustanawiającą program premier złożył 25 lipca.

Program potrwa do 2025 roku. Na jego realizację rząd przeznaczył około 2,3 miliarda złotych. W programie znalazło się 21 priorytetowych, rekomendowanych przez rząd inwestycji, które po analizach wytypowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Program ma charakter otwarty - swoje propozycje projektów mogą zgłaszać wszystkie samorządy.

Samorządy, które zdecydują się na budowę mostów, mogą liczyć na wsparcie z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Infrastruktury. Dofinansowanie wyniesie do 80% wartości inwestycji.

Pierwszy nabór wniosków w ramach Programu Mosty dla Regionów ruszy 16 sierpnia 2018 roku

Ogłoszenie o naborze wniosków 

Ogłoszenie (PDF 183 KB)

Wniosek o dofinansownie

Wniosek (XLS 83 KB)

Lokalizacja przepraw 

Lokalizacja przepraw (DOCX 20 KB)

Kryteria oceny wniosków o dofinansowanie

Kryteria  (DOC 69 KB)